Sagatavošanās makšķerēšanai Norvēģijā

12.03.2019

Sagatavošanās makšķerēšanai Norvēģijā

Neskartā daba, kalnainais apvidus, fjordu ainava un okeāns – šī iztēles aina vien ir pietiekama, lai radītu vēlmi doties uz Norvēģiju. Taču tas nav viss – okeāns un fjordi ir zivīm bagāti un ar lielu sugu daudzveidību (gan sālsūdens, gan saldūdens). Makšķerēšana Norvēģijas krastos ir aizraujošs piedzīvojums visai ģimenei – gan iesācējiem, gan rūdītiem makšķerniekiem. Taču kas ir jāzina, pirms došanās ceļā uz šo mītisko troļļu zemi?

Sagatavotība laikapstākļiem

Lai gan Norvēģija ir ziemeļu valsts, tās klimatu lielā mērā ietekmē Golfa straume, it sevišķi fjordos. Okeāns, kura temperatūra arī ziemas mēnešos turas virs 0 grādiem, padara ziemas mazāk skarbas, turpretī vasaras – vēsas. Ravariba makšķerēšanas un niršanas bāzes apvidū ziemā temperatūras ir vidēji nedaudz zem nulles, turpretī vasaras mēnešos nemēdz pārsniegt +20 grādu atzīmi.

Ziemā ieteicams izvēlēties lietum piemērotu dūnu jaku, cepuri, cimdus. Vasarā ieteicams sagatavoties ar apģērbu, kas citkārt šķistu piemērots pavasarim vai rudenim. Vislabāk ir ģērbties vairākās kārtās – ir labāk, ja var novilkt virsjaku, ja paliek silts, nekā salt negaidītas miglas drēgnumā. Garās bikses, vēja necaurlaidīgas virsjakas un lietusmētelis ir absolūti nepieciešami pat jūnijā, kurš ir viens no sausākajiem vasaras mēnešiem.

Sagatavošanās makšķerēšanai Norvēģijā

Sagatavošanās dzīvošanai mājiņās

Ravariba brīvdienu māju burvība ir to nomaļā atrašanās vieta. Tuvākais ciemats ir 4 km attālumā, bet tuvākās pilsētas – 18 km. Pašas mājiņas ir pilnībā aprīkotas ar visu nepieciešamo, tai skaitā arī ar pilnībā aprīkotām virtuvēm, taču jārēķinās, ka jebkuras pārtikas vai pirmās nepieciešamības preces (t.sk. jebkuri medikamenti) ir vai nu priekšlaikus jāsagatavo līdzi ņemšanai, vai arī jāiegādājas tuvākajās pilsētās.

Tiem viesiem, kuri ir izvēlējušies izmantot mūsu piedāvāto transfēra pakalpojumu no lidostas, nav jāuztraucas, ka nebūs iespēja tikt līdz veikalam, ja nu kaut kas būs aizmirsies – piedāvājam iespēju vienoties par transporta pakalpojumiem pēc nepieciešamības.

Sagatavošanās makšķerēšanai

Makšķerēšanai Atlantijas okeānā vai fjordos vispiemērotākās ir dziļūdens makšķeres, un atsevišķas atļaujas vai licences nav nepieciešamas. Nosacījumi, kas jāņem vērā:

 • Izmērs. Zivis, kuras nav sasniegušas noteiktu lielumu, ir jālaiž atpakaļ jūrā. Par šiem ierobežojumiem vaicājiet mūsu gidam.
 • Aizliegums konkrētām sugām vai makšķerēšanas vietām noteiktā laikā. Arī šo informāciju atradīsiet pie mūsu gida.
 • Tūristiem nav atļauts pārdot savu lomu. Pieļaujamais zivju vai fileju daudzums, kuru drīkst izvest no valsts: 10 kg. Šis ierobežojums neattiecas uz zivīm, kuras tiek izlietotas pārtikā dzīvošanas laikā.
Sagatavošanās makšķerēšanai Norvēģijā

Makšķerēšanai no krasta upē vai ezerā ir nepieciešama īpaša dienas atļauja, kuru var iegādāties, esot uz vietas. Tās cena ir 15 EUR dienā, un mūsu gids sniegs norādes, kur to var iegūt. Šim makšķerēšanas veidam ir lieliski piemērots spinings.

Atpūtas bāzē ir īpaši ierīkotas, pilnībā aprīkotas zivju tīrīšanas un sagatavošanas vietas. Pieredzējušos makšķerniekus aicinām ierasties ar savām iecienītajām makšķerēm un to aksesuāriem, taču viesu ērtībai atpūtas bāzē ir pieejama arī dažāda inventāra noma.

Aktīvās atpūtas iespējas

Atpūta Ravariba bāzē neaprobežojas ar makšķerēšanu vien. Tuvākajā apkārtnē ir vairākas pārgājienu takas, kas ved kalna galā virs mākoņiem. Aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvājam veikošanu un ūdensslēpošanu aiz laivas.

Arī niršana un zemūdens medības ir iespējama. Viesu ērtībai piedāvājam skābekļa balonu kompresoru. Jāņem vērā, ka okeāna ūdens temperatūra vasaras mēnešos nepārsniedz +15 grādu atzīmi, tāpēc jāpārliecinās, ka līdzi paņemtais niršanas ekipējums atbilst šīm temperatūrām.

Sagatavošanās makšķerēšanai Norvēģijā

Pilnvērtīga atpūta Norvēģijas fjordos

Norvēģijas mednieku un makšķernieku asociācija (Norges Jeger- og Fiskerforbund) ir izstrādājusi vadlīnijas tiem, kuri vēlas izmēģināt savu veiksmi Norvēģu jūrās:

 • Vienmēr domājiet par drošību pirmajā vietā. Esot jūrā, vienmēr uzvelkat drošības vesti.
 • Izturaties pret zivīm un citiem savvaļas dzīvniekiem ar cieņu.
 • Ievērojiet mēru.
 • Sakopiet aiz sevis.
 • Izrādiet cieņu pret apkārtējiem cilvēkiem.
 • Pārziniet pirmās palīdzības pamatus.
 • Ģērbieties atbilstoši laika prognozei – laikapstākļi var mainīties ļoti ātri.
 • Lepojaties ar to, ka esat makšķernieks.

Uz tikšanos Namsenfjordā!